Bursa Vinç Kiralama Hizmetleri
Bursa'nın bütün ilçelerinde inşaat sahalarında ve mobil vinçlerin kullanıldığı tüm alanlarda Yüksek Tonajlı Vinçlerimiz ile Mobil Vinç Hizmeti sunmaktayız.
Bizi Hemen Arayın

Sepetli Platformlarda Daha Güvenli ve Verimli Çalışabilmek İçin 5 Öneri

Sepetli Platformlarda Daha Güvenli ve Verimli Çalışabilmek İçin 5 Öneri

Sepetli platform ile ulaşılması zor yerlerde çalışmanın rahatlığı ve verimliliğinin farkında olan siz değerli müşterilerimizin kaza risklerini azaltmak ve daha verimli çalışmalarını sağlamak için bazı kıstasları paylaşmak istiyoruz.

Amacımız siz kullanıcılarımızı bilinçlendirmek ve sepetli platformların uygun çalışma şartlarının oluşturulması halinde kaza risklerinin çok düşük olduğunu hatırlatmaktır.

 

 

Sepetli platformlarda güvenli ve daha verimli çalışmak için 5 kıstas

 

1.Ekspertiz ve Doğru Sepetli Platform Seçimi

Çalışacağımız alanın yükseklik. uzaklık ve çalışma ekipmanının ağırlığını doğru ekspertiz etmek ve uygun sepetli platformu seçmek yapılan işi hem daha güvenli hem de daha ekonomik kılar.

2. Operatör ve Periyodik Araç Bakımı

Çalışacağımız sepetli platformun periyodik bakımlarının yetkili kurumlarca kontrollerinin yapıldığını gösteren formlar ile operatörlerin sağlık, eğitim olarak yeterli ehliyetlere sahip olduğunun sorgulanması ve çalışma yapılacak platform ve sepetin işe başlamadan önce gözle kontrol edilmesi.

 

      3. Saha Güvenlik Önlemleri

Çalışma sahasında zemin, yol ve hava şartlarına göre duba, ikaz bandı ve aydınlatma gereçleri ile yaya ve araç trafiğinden arındırılması gerekir. Dikkat etmeyen operatörlere uyarıda bulunulmalı.

 

        4.Kişisel Koruyucuların Kullanılması

Yüksekte çalışma eğitimi alan personelin En standartlarına uygun kullanması gereken paraşüt tipi emniyet kemeri, baret ve iş ayakkabısını giymesi ve kemerin sepete bağlanması önemlidir. Ayrıca korkulukların üzerine çıkmamalı ve sarkmamalıdır.

 

5. İletişim

Operatör ve sepetli platformda çalışan personelin işe başlamadan önce nasıl iletişim kuracağını konuşmalı ve İş sürecinde ses ve gözle iletişimde olmalıdır. Operatörle iyi iletişim hem çalışanı performans olarak hem de güvenlik olarak daha verimli olmasını sağlar.

Sonuç olarak bu saydığımız kıstaslara dikkat edildiğinde sepetli platformlarda yapılan çalışmalarda kaza riskini azaltmak ve çalışma verimliğini arttırmak mümkündür.

04 Temmuz 2017
379 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?